2018 gada sezona

Šī 2018. gada vasara bija varen darbīga un bagāta ar dažādām dabas veltēm, taču pārlieku lielie karstumi radīja arī situācijas, kad aug ziedēja un bija ievācami nedaudz nobīdoties no ieteicamā augu vākšanas kalendāra. Bet nekad nekļūdīsieties vācot augus pēc sajūtām, novērtējot to izskatu, stāvokli un pieejot ar prātu.


Mazliet arī varat ieskatīties atskatā uz sezonu, šogad izveidotajā youtube kanālā AGFonds 

Vācot ziedošus augus, vienmēr pieturamies pie izsenās metodes, paost ziedus, vislabākie tie būs, kad tie visspēcīgāk smaržo, tās var būt dienas un pat noteiktas stundas. Tāpēc jau sentēvi zināja teikt, ka katru augu vāc savā diennakts laikā. Sekojam bitītēm, uz vissmaržīgākajiem un gatavākajiem ziediem to būs visvairāk.


Pateicoties lielajiem karstumiem šajā vasarā, egles un priedes spēcīgi izdeva sveķus, kas veicināja savārīt dažādas ziedes. Parasti vāru pamata ziedes, izmantojot,  sveķus, bišu vasku, sviestu, eļļu, medu. Tālāk pēc nepieciešamības es to izkausēju un pievienoju konkrēti nepieciešamos augus, sausā, eļļā nostādinātā vai svaigā veidā, viss atkarīgs no nepieciešamības.

Tāpat arī der pieminēt, ka vasara arī nodrošināja priežu ziedputekšņu, un jauno čiekuru ievākšanu, šogad neteiktu ka to būtu maz. Tāpat der arī pieminēt, ka šajā sezonā izdevās sagatavot, priežu čiekuru, māllēpju, ceļteku, mārsila un piparmētru, raudenes un cidoniju sīrupus.

Bez lielas piepūles, vasaru pavadot dabā, šogad izdevās ievākt dažādus augus un izžāvēt tos zāļu tējām. Saraksta veidā ievietošu, augus, kurus sastapu un ievācu šogad, līdz septembrim.

Amoliņš dzeltenais, Asdadzis, Asinszāle, Avene, Āboliņš kalnu, Āboliņš sarkanais;

Baldiriāns, Bērza lapas, Bitene, Biškrēsliņš, Brūklene;

Ceļteka, Citronmētra;

Deviņvīru spēks ārstniecības, Deviņvīru spēks melnais;

Ieva, Ievas ogas, Islanedes Cetrārijs;

Jasmīns;

Krasta kaņepe, Kazene, Kazroze, Kliņģerīte, Kumelīte;

Lazdas miza;

Madara īstā, Madara mīkstā, Maura sūrene, Mārsils mazais, Māllēpe, Melisa;

Nakts svece, Neaizmirstulīte, Nātre, Neļķīte;

Ozola lapas, Ozola lapas;

Pelašķis, Piparmētra, plūškoka ziedi (melnā);

Raudene, retējs sudraba, retējs stāvais;

Salvija, Sētložņa, Strutene;

Uguns puķe, Uguns puķes ziedi, Upene;

Vanagu vīķis, Veronika ārstniecības (zemteka), Vērmele,Vijolīte, Virši, Vībotne, Vīgrieze,  Vīrcele;

Zemene meža.

Tuvojoties rudenim, novēlotāk, kā ierasts, taču mežos parādās sēnes, brūklenes un dzērvenes purvainākās vietās. Un, protams, neaizmirsīsim par mellenēm. Šogad, ir daudz visa kā, tāpat arī augustā vēl ziedēja mežrozītes, kuru augļus līdz pirmajām salnām jāievāc. Paceļot augstāk galvas, ir arī pīlādži. Jāsarok tauksaknes un lielo diždadžu saknes. Un jau tad mēs, varēsim teikt ka sezona ir beigusies un gaidīt jau ko nesīs mums nākošais gads, cerībā ka tas būs tik pat silts un ražīgs kā šis gads.Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .