Salvija auglībai

Saistīts attēls

Salvija- ir nenovērtējams palīgs ikdienas dzīvē. To visbiežāk pielieto medicīnā, kosmetoloģijā un kulinārijā. Protams, tas pasakaini izskatās arī dārzā ar savu īpatnējo aromātu. Tajā ietilps daudz minerālvielu un vitamīnu, kuri labvēlīgi ietekmē visu organisma funkciju. Daļu no visām īpašībām mēs apskatīsim tālāk.

Salvija ir viena no tām tējām, kuru pareizi lietojot, to drīkst lietot profilaktiski, tādā veidā uzlabojot savu veselības stāvokli, paaugstinot imunitāti un panākot citus ievērojamus uzlabojumus savā veselībā.

Cilvēka ikdienā par noderīgākajām tiek uzskatītas šādas salvijas sugas:

·         Muskata salvija- izmanto ēterisko eļļu ražošanā, kuras tālāk izmanto kosmetoloģijā un kulinārijā;

·         Spāņu salvija- lielākoties izmanto ēdienu gatavošanā, kā garšviela;

·         Etiopijas salvija- tai piemīt spēcīgas antibakteriālas īpašības;

·         Pļavu salvija- tikai dekoratīva nozīme;

·         Ārstnieciskā salvija- tajā atrodamas gan minerālvielas, gan ēteriskās eļļas gan mikro un makro elementi vissabalansētākajā stāvoklī.

Dažas no sugām ir arī bīstamas cilvēku dzīvībai, tāpēc ir jābūt uzmanīgam pirms ievāc salviju vai arī iegādājoties tās stādus. Ja neesat pārliecināti par augiem, tad labāk iegādāties tos jau žāvētā veidā pie ražotāja.

Salvija ir sens ārstniecības augs un tas nepārsteidz vairs ar savu noderību cilvēkam. Pareizi izžāvēta salvijas zālīte ir augstu vērtējama jau no seniem laikiem. Tā spēs:

·         Apturēt asiņošanu;

·         Apturēs iekaisumus un mikrobu raisītas problēmas;

·         Stiprina imunitāti;

·         Nomierina nervu sistēmu, palielinot darba spējas;

·         Labvēlīgi ietekmē gremošanas sistēmu;

·         Palīdz elpošanas orgānu slimību gadījumos;

·         Atjauno ādu, dažādu bojājumu gadījumā;

·         Palīdz attīrīt organismu no toksīniem un šlakvielām;

·         U.c.

Salvijas tēja savu efektivitāti jau ir pierādījusi dažādu sieviešu slimību gadījumos. Pateicoties lielam fito-estrogēna saturam augā, tas tiek pielietots neauglības ārstēšanā, mazina klimaksa radītās sekas, mazina sāpes menstruācijas laikā, kā arī palīdz citos gadījumos, kad ir problēmas ar hormoniem.

Sieviešu veselība

Salvijas novārījumi ir pielietojumi pie pilnīgi visām veselības problēmām, kuras saistās ar sieviešu līniju.

Neauglības gadījumos, kad neauglības iemesls ir ovulācijas traucējumi zema estrogēna daudzuma dēļ, tad ar salvijas palīdzību var nostimulēt olšūnu.

Lai panāktu vēlamo efektu, sākotnēji nepieciešams noskaidrot kurā dienā olšūna sasniedz savus maksimālos izmērus- kā to noteikt, ticu ka zināt pašas, vai konsultēsieties ar savu ginekologu (-ģi).

Tālāk sastādam salvijas lietošanas grafiku. Salvija tiek lietot no 3-4 mēnešreižu dienas līdz dienai, kad olšūna sasniedz savus maksimālos izmērus. Piemēram, 28 dienu cikla gadījumā, salviju uzsāk lietot 4 mēnešreižu dienā un pārtrauc 11-12 dienā; 21 dienu cikla gadījumā, sāk 4 un pārtrauc 9-10 dienā; 32 dienu cikla gadījumā sāk 4 dienā, pārtrauc 16-17 dienā.

Salvijas tējas nav ieteicams lietot mēnešreižu pirmajās dienās, jo tai ir īpašība apturēt asiņošanu, kas var radīt dzemdes dabīgas darbības traucējumus. Pēc ovulācijas salvijas tēju arī ir stingri aizliegts lietot, jo tā stimulē dzemdes gludo muskulatūru un rada dzemdes hipertonusu, kas var nelabvēlīgi ietekmēt apaugļošanos un embrija pieķeršanos pie orgāna sieniņas. Saprotams, ka grūtniecības laikā salvijas tēju nedrīkst pilnīgi un nemaz.

Lai tiktu galā ar neauglību, ieteicama šāda recepte:

1 ēdamkarote smalki maltas salvijas lapas, ja redzat ka tējā ir arī kātiņi, tad ņemiet mazliet vairāk. Apliet to ir nepieciešams ar glāzi verdoša ūdens un uz trauciņa novietot šķīvīti un ļaut tējai ievilkties. Ievilkties ļaujam 10-15 minūtes un lietojam šādu tēju pa 1/3 glāzes 4 reizes dienā.

Šādus ieteiktos ārstēšanās kursus var veikt līdz trīs reizēm- trīs ciklus. Ja šo ciklu laikā izmaiņas nav, tad ieteicams vērsties pie ginekologa rūpīgākai problēmas analīzei.

Šādu kursu (vienu ciklu) nedrīkst veikt biežāk kā trīs reizes gada laikā.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .