Kādas zāļu tējas lietot vai nelietot grūtniecēm?

Attēlu rezultāti vaicājumam “herbs pregnancy”

Nereti rodas jautājumi, kādas zālītes drīkst, kādas nedrīkst lietot grūtniecības laikā, jo ja pameklēsiet informāciju internetā, atradīsiet dažādus raksturojumus vienai un tai pašai zālītei.

Ieteicams būtu tomēr vadīties pēc profesionālas literatūras, kuras diemžēl ir ļoti maz, nerunājot nemaz, ja vēlaties atrast to vēl latviešu valodā.

Nopietni sakot vesela grūtniece var lietot pilnīgi visas dabas veltes, nepārspīlējot. Vēl jo vairāk, nereti pat, kas cilvēkam ierastā stāvoklī var šķist kaitīgs, grūtniecei tas tikai iet par labu!

Gadījumos, kad rodas kādi veselības sarežģījumi, viennozīmīgi grūtniecei nevajadzētu eksperimentēt ar zālīšu tējām, bet to darīt vadoties pēc medicīniski pierādītas un pārbaudītas zālīšu efektivitātes un jeb kādus pasākumus uzsākt tikai ārsta vadībā.

Ieteicams grūtniecības laikā izvairīties no zālītēm, kurām ir hormonāli aktivizējošs efekts- fitoestrogēns. Tā būtu salvija ārstnieciskā, piparmētra, apinis, divšķautņu asinszāle, avene, anīs, sarkanais āboliņš, grieķu trigonella, lakrica, soja, ārstniecības galēga, ārstniecības lupstājs un citi augi ar šādu efektu.

Ļoti bīstami grūtniecības laikā ir augi, kuri samazina dzemdes apmērus- tie ir visi caureju raisošie, urīndzenošie, tai skaitā arī vībotnes dzimta (vībotne, vērmele), sirds mātere, kumelīte ārstnieciskā, timiāns, kadiķis, lavanda, pelašķis, dilles, ugunspuķe un māllēpe. Nemaz nerunājot par absalūti indīgajiem augiem- strutene, vaivariņš, kumeļpēda eiropas u.c.

Svarīgi ir skatīties vai Jūsu un Jūsu vīra dzimtā nav alerģisku cilvēku, tad var nebīties no zāļu tēju lietošanas pārtikā. Taču esiet uzmanīgi un uzturā lietojiet mazkomponentu tējas, kurās nav vairāk par 3-4 zālīšu veidiem. Piemēram, mežrozītes augļi, vilkābeles augļi, upenes, ceriņu ziedi. Tiem pievienojiet lapu no liepas, rožu ziedlapiņas, kliņģerīti, lapu no nātres. Parasti viss tiek ņemts vienādās devās. Grūtniecēm ir labas tējas ar joda saturu, taču ne visi!!! Piemēram, Islandes cetrārijā ir pareizs joda saturs un tas ir spēcīgs antioksidants, tas lieliski palīdzēs temperatūras un klepus gadījumā.

Uzmanīgākam jābūt ar avenēm, tās ir hormonāli aktīvas un lielās devās samazina dzemdes apmērus (runāju par aveņu tēju).

Vienmēr pieejiet visam ar prātu, nelietojiet lielas devas, pēc iespējas, apziniet dakterus un viņu ieteikto informāciju, meklējiet pētījumus un lasiet nopietna rakstura informāciju un sanāks lieliski! Veiksmi!

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .