Uzlējumi

Pēc nepieciešamības uzglabāt dabas velšu īpašības ilgākam laika periodam un iegūt specifisku veselības uzlabojošu līdzekli cilvēki iemācījās taisīt uzlējumus, izvilkumus un nostādinājumus, kā arī dažādus sīrupus. Tos mēdz saukt dažādi, taču būtība no tā nemainās. 

Uzlējumus veido pamatā dabas velti ievietojot traukā un aplejot to ar kādu no konservējošiem, izvelkošiem līdzekļiem- viens no labākiem šādiem līdzekļiem ir eļļa. Šādus uzlējumus brīvi varēs lietot arī mazi bērni, un papildus šiem uzlējumiem veidosies papildus iespēja- tos lietot ārīgi, gan iekšķīgi neuztraucoties nodarīt sev kaitējumu! Ar laiku, kļuva pieejams spirts un to plaši sāka pielietot uzlējumu gatavošanā, kāds ieguvums ir izmantojot spirtu. Uz šīs vielas var nostādināt tādas dabas veltes, kurām ir tendence uzsākt pūšanas vai rūgšanas procesu, eļļā šādas veltes uzglabāt nevarēs- tās sabojāsies! Taču viss atkarīgs no uzlējuma patēriņa laika.

Gatavojot jeb kāda veida uzlējumus ir jāievēro viens svarīgs faktors- sagatavotu uzlējumu nostādināšanas procesam, vai jau pilnībā gatavu uzlējumu ir jātur tumšā un vēsā vietā, lai tajā nenotiktu uzlējuma bojājoši procesi.

Uzlējums ir lielisks risinājums, kā padarīt savu ikdienu mundrāku, veselīgāku un justies labāk, veltot uzlējuma lietošanai pavisam nedaudz laika no savas ikdienas!

Šajā sadaļā plašāk būs par iekšķīgi lietojamiem uzlējumiem un sīrupiem, ārīgi lietojamie uzlējumi un nostādinājumi būs sadaļā Ziedes un eļļas!


Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .