Zāļu tējas

Zāļu tēju maisījumi veselības uzlabošanai ir zināmi jau no senas pagātnes. Senatnē ik viena mājas aptieciņa sastāvēja pamatā tikai no dabas veltēm un tās arī atbilstoši tika izmantotas. Zināšanas tika nodotas no paaudzes paaudzē- un arī šodienā vēl aizvien šīs zināšanas ir saglabājušās, svarīgi ir tās nepazaudēt un padarīt tās iespējami publiski pieejamas, lai cilvēki spētu paši savām rokām un darbību uzturēt sevi labā formā!

Zāļu tējas, ko nereti mūsdienās dara nepareizi, parasti nelieto pa vienai- tie nav medikamenti. Zāļu tējas pamatā jēga ir lietot tikai maisījumu veidā, vai arī jaucot klāt dažāda veida dabas veltes, lai radītu dziedniecisku efektu.

Zāļu tējās ir pieejams liels mikroelementu daudzums, kurš spēs balstīt cilvēka organismu mirklī, kad tas visvairāk nepieciešams, taču te ir būtiski saprasts vienu lietu- ir nepieciešams pareizi sagatavot tēju un pareizi to arī lietot.

Biežākais veids, kā tēju mājās gatavojam, tā ir apliešanas metode. Uzvāram ūdeni un uz zāļu tējas lejam virsū, taču lai panāktu labāku efektu es personīgi ieteiktu, uzvārīt ūdeni un atļaut tam mazliet atdzist, lai tā temperatūra no 100 grādiem nokāpj vidēji uz 80-85 grādiem un tad apliet zāļu tēju. Zāļu tēju aplejam trauciņā uz kura ir iespējams uzlikt vāciņu, lai tā spētu ievilkties un atstājam uz apmēram 10 minūtēm. Ir tējas, kuras nav ieteicams dzert uzreiz, bet pirmo aplējumu liet laukā, un dzert tikai atkārtoto aplējumu, bet par to sīkāk, kad nonāksim pie šāda tēju maisījuma tālākos rakstos.

Aplieto tēju ir jāskatās cik ilgā laikā spēsim to patērēt, ja tomēr nespēsim to patērēt laicīgi un tā paliks uz ilgāku laiku, tad ieteicams tēju atdalīt no tējas biezumiem, lai tā nepaliktu pārāk spēcīga, taču arī šis variants nav sliktākais- šo spēcīgi ievilkušos tēju ir iespējams, pievienojot kārstu ūdeni, šķaidīt un lietot uzturā atkal kā siltu tēju!

Pievienojot tējai dažādas papildus vielas, kā citronu, laimu, dzērvenes, upenes, medu ieteicams ievērot, lai tējas temperatūra nav virs 70 grādiem, jo kā medus, tā citi vitamīniem bagāti augļi zaudē daudz īpašību savienojumā ar ūdeni, kura temperatūra ir virs 70 grādiem.

Traukus, kuros sagatavot tēju es ieteiktu ņemt tādus, kas izgatavoti no māla- ne stikla, ne metāla- māla traukā tējas temperatuŗas kritums ir vienmērīgāks un lēnāks, kas padarīs tēju tikai un vienīgi gardāku!

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .