Laimes palēcīte (Оrtilium secunda)

Apraksts

Ārstnieciskās īpašības piemīt visai auga virszemes daļai- ziediņiem, kātiņiem un arī lapām. Šo zālīti ievāc dažādās vietās dažādi, pēc tās ziedēšanas laika, bet orientējoši tas būs līdz vasaras vidum. To jāžāvē ēnainā vietā ar labu gaisa cirkulāciju, ja to nav iespējams izdarīt laukā, tad to iespējams darīt arī iekštelpās, svarīgi, atcerēties par gaisa cirkulāciju.

Austrumu zāļu vācēji iesaka Laimes palēcīti ievākt pilnmēnesī un žāvēt līdz fāzes beigām. Eksperimenti liecinot, ka tieši šādi sagatavota zālīte ir bagātāka ar C vitamīnu un kumarīnu (kumarīns ir pieskaitāms pie alergēniem).

Kas sastāvā?

Laimes palēcīte ir spēcīga sieviešu zālīte, kuru agrāk izmantoja, kā centrālo ārstniecības līdzekli no neauglības, vēlāk to jau lietoja, praktiski pret visām sieviešu slimībām un starp citu ar lieliskiem rezultātiem.

Šī zālīte sevī satur daudz dažādu vielu- organiskās skābes, rūgtvielas, dažādus sveķus, dabīgas izcelsmes glikozoīdus. Tāpat arī šī zālīte ir bagāta ar cilvēkam nepieciešamām minerālvielām un vitamīniem- vitamīns C, dzelzs, mangāns, cinks. Nelielos daudzumos varš un pat titāns.

Laimes palēcīte ir spēcīgs ārstniecības līdzeklis, pateicoties tajā esošajiem polifenolajiem savienojumiem- flavonoīdiem, tanīns, arbutīns, hinonīns, iridoīds un citiem dabīgiem savienojumiem.

Šī zālīte ir ginekoloģiski spēcīga pateicoties augu izcelsmes estrogēnam- tas ir tās noslēpums, kas palīdz dziedēt ne vienu vien sieviešu kaiti.

Svaigam augam ir viena īpatnība, tam ir spēcīga zivju smakai līdzīga smarža, kuru rada lielā iridoīdu koncentrācija- šī viela ir sastopama arī zivs zvīņās, tā ir viena no īpatnībām, kas pastiprinās pārliecību šo augu sastopam mežā.

Arī vīriešiem!

Lai arī šī zālīte tiek uzskatīta par izteiktu sieviešu slimību zālīti, to var lietot arī vīrieši. Neauglības gadījumā šo zālīti iesaka dzert abiem partneriem, vīrietim šī zālīte palīdzēs palielināt spermatozoīdu aktivitāti un to skaitu.

Tāpat arī vīrietim palīdzēs ārstēt hronisku prostatītu, hemoroīdus, prostatas adenomu, kā arī dažādas urīnvadu sistēmas, zarnu trakta, aknu un nieru problēmas.

Maisījumi!

Visbiežāk šo zālīti lieto kopā ar citām zālītēm, kā purva vārnakāju, radiola aukstā (kura sastopama Altaju kalnos), apaļlapu zemciete un citiem ārstniecības augiem.


Ierobežojumi

Neskatoties uz to cik daudzpusēja un ārstnieciska ir šī zālīte, tomēr arī to nevar dzert nekontrolēti un visu laiku. To nedrīkst jaukt ar hormonāliem preperātiem, nedrīkst lietot grūtniecības otrajā un trešajā trimestrī, pie sliktas asins recēšanas, mēnešreižu laikā. Lietojot šo zālīti ir stingri jāievēro devas, jo pie lielākām devām tā var radīt toksisku iedarbību. Labākā gadījumā ir konsultēties ar savu ārstējošo ārstu, kurš varēs arī ar analīžu palīdzību novērot iedarbību!

Ko ārstē?

Hemoroīdus, miomas, olnīcu policistozi, cistīts, erozija, menstruālā cikla traucējumi, diareja, fibromioma, neauglība, adneksīts, endometrioze, olnīcu cista, dzemdes asiņošana, amenoreja.

Kad nelietot?

Individuālā nepanesamība, grūtniecība, laktācija un citi.

Laimes palēcītes pagatavošanas receptes

  • Laimes palēcītes atvārijums

1 ēdamkarote žāvētas zālītes tiek aplieta ar vienu glāzi verdoša ūdens, nokārsēt uz lēnas uguns 5-10 minūtes un atstāt ievilkties uz 3-4 stundām. Lietot pa vienai ēdamkarotei 4-5 reizes diennaktī.

  • Laimes palēcītes uzlējums

50 gramus smalki sagriezta auga (svaiga) apliet ar 500 millitriem kvalitatīva degvīna. Nostādina tumšā un vēsā vietā 3 nedēļas, periodiski sakratot. Pēc nostādināšanas izfiltrē un lieto 15-30 pilienus 1h pirms ēšanas.

  • Laimes palēcītes tēja

2 ēdamkarotes žāvēta auga aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, uzlikt vāciņu un atstāt uz 15 minūtēm ievilkties. Svarīgi pēc nostādināšanas neatstāt tējā lapiņas, attiecīgi atliet ūdens daļu nost un to lieto pa pusi glāzes 4 reizes diennaktī 30-40 minūtes pirms ēšanas.

Šo tēju var lietot arī ādas kopšanai, īpaši ja ir grūti dzīstošas rētas vai tās ir pat pūžņojošas.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .