Enerģētiskie centri


Vārds čakra cēlies no sanskrita. Mūsu kultūrā tas nozīmē enerģētiskais centrs. No tā mēs varam secināt, ka čakra, tāpat arī enerģija ir acij neredzama, kura ir koncentrēta un piesaistīta kādam centram. Ap mūsu fizisko ķermeni ir apvīta kāda neredzama enerģija, kuru arī sauc par smalko ķermeni. Pieņemot ka enerģija kaut kur plūst, tad varam pieņemt, ka visu mūsu ķermeni apņem neskaitāmas smalkas līnijas, kas saista mūs ar Kosmisko un Zemes enerģiju un uztur mūsu ķermeūs darba kārtībā. Uz cilvēka ķermeņa ir septiņi galvenie enerģētiskie punkti, kuros koncentrējas noteiktas enerģijas un tās mēs arī saucam par galvenajiem enerģētiskajiem centriem jeb čakrām.

Tas ir izvietotas paralēli čakrām, un sākas ar astes kaulu un beidzas ar avotiņu uz galvas kausa (runa ir par galvenajām čakrām).Tās saistās ar fizisko ķermeni caur noteiktiem dziedzeriem- endokrīnā sistēma. Un saprotams, ka šie dziedzeri ir ļoti būtiski fiziskā ķermeņa pareizai enerģētiskai funkcionēšanai. Atvērtas čakras- tā ir saikne starp esošo čakru un vienu zemāk (svadhistana-> muladhāra). Atvērtas čakras labvēlīgi ietekmē cilvēka veselības stāvokli, jo atvērta čakra harmonizē visus orgānus, kas atrodas tās ietekmes zonā. Kā arī atvērtas čakras veicina garīgu izaugsmi un ekstrasensoro spējuattīstību. Čakru atvēršana ir visnotaļ sarežģīts process, kas var prasīt vairāku mēnešu darbu pašam ar sevi. Līdz ar to ir nepieciešams sevi fiziski sagatavot un sajust enerģijas plūsmu ķermenī.

Čakru skaits, dažādos informācijas avotos ir dažāds, senākās kultūras uzrāda četras čakras, mūsdienu populārākajā sistēmā izmanto septiņu čakru sistēmu.

Interesanti ir pieminēt arī cilvēku enerģētisko saistību caur čakrām. Ir novērots, ka bērns, vidēji līdz 8-10 gadu vecumam dzīvo uz kāda no vecāku enerģētikas. Tādā veidā nodrošinot sava organisma funkcionalitāti, bet arī saņemot vecāku enerģētisko kļūdu sekas. Taču šo gadu laikā bērns attīsta savus enerģētiskos centrus, un sasniedzot jau minētos 8-10 gadus, sāk dzīvot patstāvīgi uz savu enerģiju. Uz kura no vecākiem bērns dzīvo ir iespējams noskaidrot atstājot bērnu istabā vienu pašu spēlēties vidēji uz minūtēm 15-20, tad istabā ienāk abi vecāki un nostājās apmēram 3m viens no otra un skatās pie kura bērns dosies, protams, ka ikdienas dzīvē šo saikni ir iespējams redzēt tāpat, papētot pie kura vecāka bērns vairāk turas. Negatīvākās sekas šai parādībai ir tas, ka pieaugušais ir pietiekami stabils (enerģētiski), saņemot kādu negatīvu enerģiju, kura domāta pieaugušajam par tā enerģētiskajām kļūdām, pieaugušā organisms var nomest enerģiju uz vājāko- bērnu. Līdz ar to dažādas problēmas var piemeklēt bērnu, vecāka dzīves stila dēļ.

Visas čakras cilvēkam vibrē dažādā ātrumā. Jo augstāk ķermenī atrodas čakra, jo spēcīgākas ir tās vibrācijas, attiecīgi spēcīgāka arī tās darbība. Mums svarīgi ir atcerēties un saprast, ka katrs esam apveltīti ar spēcīgu enerģētisko rezervi, un šo milzīgo rezervi ir iespējams izmantot, pagriezt to mums nepieciešamā leņķī. Šo enerģiju var novadīt lai dzīvotu mīlestībā un veselībā, bet ar to arī varam kaitēt sev, izraisot sev slimības un samazinot sev dzīvotspēju.

Kad viss mums ir labi, jūtamies laimīgi, kad ieklausāmies savās vajadzībās un veidojam sev patīkamu dzīvi, kad mēs esam harmonijā ar visu, kas mums ir apkārt- tad mūsu enerģija ap mums brīvi cirkulē, un visa mūsu būtība piepildās ar dzīves enerģiju.

No otras puses, pārkāpjot harmonijas likumus, bloķējam enerģijas cirkulāciju noteiktās ķermeņa vietās- tad sākam izjust, kā samazinās mūsu ķermenī spēks, kā tas novārgst.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .