Dzelzs
Marsa metāls


Dzelzs ir otrais biežāk sastopamais metāls uz zemes un, protams, nozīmīgākais cilvēkam. Atšķirībā no alumīnija, dzelzs spēcīgi reaģē uz vidi- tas ir pakļauts korozijai. Tīrā skābeklī dzelzs spēj pašaizdegties. Tam mēdz būt arī magnētiskas īpašības. Tīrā veidā dzelzs ir plastisks, taču tiklīdz no tā veido sakausējumus- iegūst materiālu ar labām īpašībām- tas kļūst ciets vai trausls.

Tīrā veidā dzelzs kā metāls sastopams ir ļoti reti, biežāk sastopami dzelzs- niķeļa savienojumi, dzelzs rūda kā hematīts vai magnetīts.

Lielas dzelzs ieguves vietas atrodas Brazīlijā, Argentīnā, Venecuēlā un citās latīņamerikāņu valstīs, Austrālijā, Indonēzijā un, protams, Krievijā.

Dzelzs maģiskās īpašības

Dzelzs aktīvi tiek pielietots maģijā. Metāls tiek izmantots aizsardzības rituālos. Senatnē ar to atbiedēja spokus, dēmonus un citus nešķīstos. Tāpēc cilvēkiem vienmēr bija pirkstā dzelzs gredzens vai arī amulets no šī metāla.

Lai aizsargātu savus mājokļus no dažādie nelabajiem durvīs lika metāla spices, nažus vai naglas. Jau senatnē arī pie mums ir zināma tradīcija uz durvīm kabināt metāla pakavu- laimes un pārticības piesaistīšanai.

Melnie magi un raganas atkal izmantoja dzelzi savos rituālos, piemēram, sarūsējušas naglas ar rituāla vārdiem raka zemē, padarot zemi neauglīgu- attiecīgi, zemes īpašnieks šo zemi pameta.

Dzelzs dziednieciskās īpašības

Dzelzs ir nepieciešams elements katra cilvēka organismā, ja tā ir par maz sākas problēmas ar sirdi, endokrīno, nervu un kaulu sistēmu. Attīstās anēmija, izkaisītā skleroze, veģetatīvā distonija un citas. Dzelzs padara cilvēku možu, enerģisku un aktīvu.

Dzelzi satur āboli, spināti, aknas, zirņi, pupiņas.

Dzelzs un astroloģija

Dzelzs ir uguns metāls. Līdz ar to vislabāk tas sadarbosies ar cilvēkiem, kuri pieder uguns stihijai. Saprotams, ka ūdens stihijai piederošajiem šo metālu labāk ir nenēsāt vispār.

Citas stihijas pārstāvji šo metālu var nēsāt droši, tam patīk brīvi, enerģiski un izlēmīgi cilvēki, jo pretēji nosvērtiem cilvēkiem šis materiāls nepalīdz!

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .