Akmens kopšana/ attīrīšana


Akmens kopšana

Mūsu dzīvē, kā it visam, arī akmenim ir nepieciešama sava specifiska kopšana. Šajā rakstā mēģināšu izskaidrot, kā notiek akmens sakopšanas darbi, dažādas metodikas un principi, kurus ievērojot var rast iespēju pagarināt akmens mūžu, kuru tas pavada mums līdzās. Protams, vairāk runāšu par enerģētiskās kopšanas variantiem, kā par mehānisku tīrīšanu- šī tēma, lai paliek juvelieriem. Taču arī tā nav mazsvarīga- skaists akmens, radīs lielāku prieku un piesaisti tam.

Ko der zināt?

Akmens kopšana notiek ievērojot visus tā fizikāli- mehāniskās īpašības- cietību, blīvumu, ķīmisko sastāvu u.c., pēc šo lietu apzināšanas ir iespēja izvēlēties jau atbilstošu metodi, kura derēs tieši konkrētam akmenim.

Cietība un blīvums

Šie parametri norādīs uz to cik spēcīgu iedarbību ir iespējams veikt uz akmeni, lai to nesabojātu, ir dažādas metodikas, kurās tiek izmantota atklāta uguns, citi akmeņi, sāls u.c. Attiecīgi, ir jāievēro akmens izturība pret konkrēta veida iedarbību, lai akmens nezaudētu savu pievilcību un tā virsma saglabātu savas īpašības.

Ķīmiskais sastāvs

Ir daudz akmeņu, kurus nav ieteicams tīrīt ūdenī, sālsūdenī un līdzīgi, jo galvenokārt tie ūdens vidē var izjukt- tādi akmeņi, kā: ģipsis, selenīts, hrizokolla u.c.

Ko der zināt!?

Akmens ir viens no izteiktākajiem dabas elementiem un tā kopšanai izmanto pārsvarā tikai un vienīgi stihijas- zeme, ūdens, uguns un gaiss. Retos gadījumos izmanto arī piekto stihiju, kura sastopama jau ir ēteriskās struktūrās- reti kurš cilvēks pārvalda šo stihiju, lai spētu ar to darboties, taču ja pārvalda, tad akmeņi šim cilvēkam padosies bez īpašas piepūles un vienmēr būs gatavi sadarboties.

Apskatot ierastās četras stihijas, der ielāgot, ka jeb kurā akmenī ir zemes stihija savādāk nemaz nevar būt. Ūdens stihija būs vairāk akmeņiem, kuri nav kristāliskas formas, bet auguši vairāk kā nogulumi, piemēram, malahīts. Uguns stihija piemīt akmeņiem parasti, kuri ir dūmakaini-kristāliski, vai veidojušies dzišanas procesos- piemēram, morions, dūmakainais kvarcs, obsidiāns. Gaisa stihija piemīt tikai kristāliem, kuri ir dzidri un izteikti savās krāsās- piemēram dimants, kalnu kristāls, nereti ametists u.c. Stihiju piederība lieliski noder, kad izvēlamies metodiku pēc kuras akmeni vēlamies attīrīt. Nereti Krievijas litoterapeiti saka vienkāršāk: “Aplūkojot konkrētā akmens veidošanās procesus ir iespējams saprast, kādas stihijas šajā akmenī mīt!” Nekad nav sastopami, akmeņi kuri pieder tikai vienai stihijai- ir tendences, taču katrā akmenī mīt visas iespējamās stihijas vienlaikus. Līdz ar to attīrīšanas metodika strādās ik viena, atšķiras tikai tās efektivitāte kādā noteiktā laika posmā.

Kamdēļ akmeni nepieciešams attīrīt?

Jeb kurš akmens sevī uzkrāj apkārtējās vides informāciju un tas rada akmenī noteiktus spriegumus. Akmens ir kā trauks, kuram ir savs tilpums- kapacitāte/ ietilpība. Tai mirklī kad glāzītē lejam ūdeni, vienu brīdi tas sāks tecēt pāri malām, saslapinot mūsu roku. Akmenim būs līdzīgi- tas vienu brīdi sāks dot atpakaļ savu saturu- attiecīgi saprotam, ka mēs šo pārpildīto akmeni vēl arī nēsājam nepārtraukti sev līdzās un tas nepārtraukti mums nodod savu saturu.

Šai mirklī rodas interesanta parādība- cilvēka organisms sāk pretoties, nostrādā enerģētiskā līmenī imūnsistēma, kura uztver šo akmeni kā kaitējošu faktoru un mēģinās to atgrūst- iespējams nereti esat dzirdējuši stāstus, kad akmens vienkārši mēdz nozust, nokrīt pie zemes un sašķīst drumstalās (sašķīstot tas atbrīvojas no iekšējiem spriegumiem, atbrīvo enerģiju).

Attiecīgi, kopšana ir nepieciešama arī, lai paildzinātu akmens kalpotspēju mums.

Metodika

1. Viens no vienkāršākajiem attīrīšanas veidiem ir izmantot ūdeni! Vislabāk šī metode strādā, ja netālu no mājām ir pieejams tekošs ūdens- strauts, neliela upīte. Sliktākā gadījumā var izmantot krāna ūdeni, taču efekts būs savādāks. Tekošā ūdens plūsmā akmens tiek novietots vidēji uz 30min., taču ja ir iespējas, tad akmeni tur atstā līdz 12h un vairāk. Laiku izvēlamies, atskatoties atpakaļ notikumos, kuri risinājās iepriekš un kuros akmens bija līdzās- jo smagākas sajūtas rodas par šo laiku, jo ilgāk akmeni ir nepieciešams attīrīt.

2. Otra laba metodika ir sāls procedūras akmenim. Parastā glāzē vai nelielā bļodiņā ieberam sāli apmēram 100gr- atkarīgs no akmens izmēra vajadzētu ievērot proporciju, lai sāls daudzums ir tuvu 10 reizes vairāk par akmens masu. Uz sāls virsmu novietojam akmeni un atstājam, to netraucēti vidēji uz 12-24h. Pēc procedūras akmeni, obligāti noskalojam, ja to ļauj tā ķīmiskais sastāvs. Sāli nepieciešams utilizēt- atgriežot to dabai, mūsdienās vienkāršākais variants to būs noskalot tualetes podā.

3.Ir pieļaujama arī tāda metode, kad akmens tiek ierakts zemē un tajā atstāts uz vairākām diennaktīm- parasti, lai akmenīšus nepazaudētu, tos ievieto māla puķu podiņā un ierok zemē ar visu podiņu.

4. Austrumu kultūra ir ienesusi jaunu attīrīšanas veida pieejamību arī Eiropā, un tā ir attīrīšana izmantojot vīraku. Novietojot akmeni vīraka dūmu plūsma un ļaujot tam viegli apkvēpt. Šī metode parasti tiek savienota ar meditāciju, lai radītu spēcīgāku efektu.

5.Tāpat no austrumiem ir nākusi metode, kad attīrīšanu veic izmantojot Tibetas dziedošo zvanu skaņas- ieteikumi ir dažādi, citi saka ka akmeni nepieciešams ievietot pašā zvanā, citi iesaka likt blakus. Es pieturētos pie metodes, kad akmens tiek novietots blakus- lai ar vienas toņu kārtas skaņu- akmens nesaplaisātu- ja gadījumā, akmenī ir kāda iekšējā mikro plaisa.

6. Ir attīrīšanas veidi, kurus izmanto konkrētu grupu akmeņiem- piemēram, attīrīšana pilnmēness gaismā, akmens tiek novietots atklātā vietā un uz to brīvi krīt mēness stari, šo metodi var izmantot visiem mēness akmeņiem- labradorīts, adulārs, belamorīts, selenīts. Ir metodes, kurās izmanto saules gaismu, kad pēc ūdens attīrīšanas akmeņus novieto saules gaismā un ļauj tiem nožūt, taču ir jāatceras, ka akmeņi mēdz zaudēt savu krāsu- ametists ir visizteiktākais piemērs, kurš saules ietekmē var palikt pat pilnīgi caurspīdīgs zaudējot jeb kādu savu toni.

7. Akmeni ir iespējams arī attīrīt izmantojot zinoša dziednieka pakalpojumus, es agrāk piekopu un izmēģināju visas augstāk minētās tehnikas arī pats un veicu secinājums savai izaugsmei. Ar laiku nonācu līdz mirklim, kad iemācijos tos attīrīt bez papildus līdzekļiem- jo strādājot ar litoterapijas tehniku, man nācās akmeņus attīrīt ik dienas, jo tie bija saiknē ar pacientiem. Līdz ar to bija nepieciešama daudz spēcīgāka un ātrāka attīrīšanas metode, kuru izveidoju sevī pats! Ko es vēlos ar to teikt, es esmu pilbīgi drošs, ka ikviens ir spējīgs izveidot savu metodi un tā strādās lieliski- tikai mazliet jāiedziļinās, kas un kā notiek- tīri procesi un tad tos atkārtot, jau bez palīginstrumentiem!


Es labi apzinos, ka ir vēl daudz metodiku, kā var attīrīt akmeņus, taču minu tikai pašas populārākās un vienkāršāk izpildāmas, kuras var veikt praktiski ikviens savās mājās pats.

Lai saprastu, kad akmeni nepieciešams tīrīt, to vienkārši ir jājūt, akmens Jums sāks pastiprināti pievērst uzmanību un pat traucēt!

Lai Jums izdodas, neskaidrību gadījumā, savus jautājumus un interesējošās tēmas varat sūtīt man sadaļā “Kontakti”, aizpildāmajā veidnē!

Pateicos!

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .