Amuleti un talismani

Mūsdienu kultūrā, amuleti un talismani ir reta parādība cilvēku dzīvēs- šobrīd tie ir aizstāti ar simboliem no reliģiskās kultūras. Taču laikā, kad sabiedrībai aktuāla bija elkdievība, tad attiecīgi, talismani un amuleti tika izmantoti daudz plašāk un pēc tiem arī bija daudz lielāks pieprasījums.

Teikt ka amuleti un talismani ir spēcīgāki vai vājāki par reliģisko simboliku- nav iespējams- viss ir atkarīgs no cilvēka paša!

Amulets ir priekšmets, kurš paredzēts saimnieka aizsargāšanai- tam nav jābūt slēptam. Tie tika izgatavoti dažādos veidos iekļaujot tajos parasti konkrētu simboliku un tika nēsāti, kā piespraudes (brošas), gredzeni, kuloni, plāksnītes, kuras piešūtas pie apģērba. Aizsardzība vairāk attiecas uz saimnieku un tā īpašnieku, kā fiziska, tā enerģētiska.

Talismans savukārt ir individuāli izgatavots priekšmets, kurš atrodas cilvēka īpašumā, konkrētu mērķu sasniegšanai. Agrāk tie bija arī krusti, kurus pārņēmusi ir mūsdienu reliģija- taču pašam krustam ir daudz senāka vēsture par pašreizējo reliģiju veidiem. Talismans var būt vērsts arī uz aizsardzību, taču tā darbības spektrs ir konkrēti vērsts, uz kādu konkrētu mērķi un tā sasniegšanu. Amulets nodrošina vispārēju aizsardzību. Talismani netiek rādīti nevienam un jo mazāk cilvēku par to eksistenci zinās, jo labāk.


Amuletus var arī ražot masveidā, jo par amuletu var kļūt pat jeb kurš neliels priekšmets, kuram cilvēks pievieno savu vērtību- piemēram, nereti cilvēki makā tur monētiņu, sava finansiālā stāvokļa aizsardzībai- citas naudiņas piesaistei- būtībā finansiālā aizsardzība/ drošība. Par amuletu var kļūt jeb kurš cilvēkam ērts priekšmets, tik daudz cik cilvēkam ir jāpiegriež tam lielāka vērība- cilvēks no 100 monētām izvēlas tieši vienu, no 20 gredzeniem izvēlas tieši vienu, no 20 akmeņiem izvēlas tieši vienu- piemēru var būt daudz un dikti, taču visi šie priekšmeti būtībā ir ar amuleta funkciju.

Talismanus vislabāk izgatavot pašam un lemt, kur un kā tie atradīsies, kādu funkciju veiks un kamdēļ tas vispār ir nepieciešams. Der saprast, ka tā robeža starp amuletu un talismanu ir visnotaļ nenoteikta- tik daudz cik amulets var būt jeb kurš priekšmets, talismans nē!

Amuleti un talsimani savas saknes ir aizguvuši no maģijas mācības- sākotnēji, tos gatavoja priesteri, ciema magi (pūšļotāji, viedie u.t.t.). Mūsdienās, tos veido dažādi cilvēki, kuri ir iepazinušies ar to izveides tradīcijām un ievēro tās- taču ticu, ka peļņas nolūkā to dara ne tikai cilvēki ar zināšanām.

Attēlu rezultāti vaicājumam “fantasy art amulets”

Tad arī turpināsim par talismaniem!

Kā vienmēr ir svarīgi saprast, ka sevis veidots talismans strādās vislabāk ar tā veidotāju, taču ne vienmēr pietiek zināšanu- agrāko laiku cilvēki bija zinošāki šajās jomās, jo viņiem nebija daudz to lietu kas mums ir šobrīd. Teiksim tā- bija lielāka sapratne par dabu! Mums ir viedie tālruņi, viņiem bija daba un tajā notiecošie procesi un zināšanas. Zināšanas bija nepieciešamas, lai izdzīvotu- tas piespiedu apstāklis, kas nodrošināja to, ka bija jāmācās neatkarīgi ne no kā. Ar laiku attīstoties dažādām zinātnēm un tehniskām iespējām, šo cilvēku kļuva aiz vien mazāk! Līdz pienāca šodiena, kad šādu cilvēku, praktiski vairs nav atlikuši- kur nu kurais, pašlaik vairs zina, kādas no senču tradīcijām un vēl vairāk spēj tās izskaidrot. Diemžēl, bet tā ir- jo, mūsdienu, garīgā attīstība ir visnotaļ zemā līmenī un cilvēki vāc pa drumstalām kopā to no kā paši reiz atteikušies un meklēt patiesību- kā vieglāk dzīvot. Tāpēc arī pašam veidot talismanu varētu sagādāt grūtības.

Ir otrs variants, kad talismanu veido kāds no šo tradīciju pārzinātājiem- jā, diemžēl zināt visu, kas šodien nav aktuāls, nav iespējams un daļa zināšanu būs zudušas. Taču tas nenozīmē, ka šādu lietu mūsdienu mags nespēj izveidot- balstoties uz tradīcijām un savām iespējām saskarsmē ar cilvēku.

Uz ko būs jāvērš sava uzmanība- talismans tiks veidots, sākot no pāris dienām, beidzot ar vairākiem mēnešiem. Un attiecīgi tā izmaksas būs atbilstošas! Pēc savas pieredzes varu teikt, ka ir bijuši izveidē talismani, kuru izgatavošanas laiks aizņem līdz par 3-4 mēnešiem. Ko gan var darīt tik ilgi ar vienu talismanu- tad arī mēģināšu paskaidrot.

Talismans tiek veidots no visdažādākajiem materiāliem un tiem visiem jābūt atbilstošiem. Par pamatu jeb kuram talismanam ir pats cilvēks, tas taka būtu skaidrs. Taču talismans sevī var iekļaut, akmeņus, metālu, ādu, kaulu, koku, simboliku u.t.t. Un vēl viss ir atkarīgs, kādam nolūkam tas tiek gatavots- atbilstība planētām, planētu stāvoklis, mēness fāzes. Ko gan tas viss nozīmē?

Veidojot talismanu konkrētam cilvēkam, tiek piemeklēti visi materiāli atbilstoši tieši šim cilvēkam- akmens- kāds? Metāls- kāds? Āda- kāda zvēra? Koks- kāds? Kaulu elementi- kāda zvēra? Simbolika- kāda un kādas kultūras? Un atbilstoši arī tiek ievēroti cikli- akmens atbilstība planētām, mēness stāvoklis un kurā dienā ar kuru materiālu drīkst strādāt u.t.t.

Laiku neaizņem paša izveidošana, bet laiku aizņem pareiza izveidošana, atbilstoši tradīcijām, ja protams, negrib cilvēkam iesmērēt parastu atslēgu piekariņu.

Talismana izveidē, tiek veidots arī atbilstošs rituāls, tieši šim talismanam- kurā tiek ņemts vērā talismana mērķis un izmantotie materiāli. Nav standarta rituālu, kuri derētu visam- universāls nav nekas!

Un neatkarīgi, no visa šī lēruma darbu, kas ir jāpaveic, nedrīkst aizmirst, ka talismana lielākā daļa ir pats cilvēks, kuram šis talismans tiek veidots.

Pats strādājot ar talismaniem, esmu saskāries ar vēl vienu ievērojamu faktoru, ko nedrīkst pieļaut veidojot talismanu. Visi mēs esam cilvēki un visiem mums ir emocijas- un lai arī ir pienākusi tā pareizā diena, pēc visām fāzēm un debesu spīdekļiem viss sakrīt, taču esi pamodies un kāds ir palīdzējis samaitāt dienu- viss, šajā dienā nedrīkst vairs strādāt ar talismanu- ja nevēlies cilvēkam veltīt šādas enerģijas- talismans strādās kā rezonātors- tas izstaros, to kas tajā ir ielikts, atbilstoši saviem materiāliem.

Kāda kolēģe stāstīja, ka līdzīgi tai ir gājis- pēc visiem apstākļiem viss ir lieliski un atliek vien strādāt- taču sievietes ķermenis ir burvīgs un spēj ik mēnesi sevi attīrīt un sakopt pats- rezultātā arī šāds faktors, liedz izdarīt darbu kvalitatīvi.

Tāpēc, ja kādreiz rodas vēlme sev veidot talismanu, izvērtējiet sākotnēji pašu meistaru, kam šo darbu uzticat veikt, rēķinieties ar izmaksām, kuras radīsies, cilvēkam domājot un strādājot Jūsu interesēs un apdomājiet ko tieši vēlaties sasniegt, un kāds ir gaidāmais rezultāts no talismana, pirms to izsakāt meistaram un veicat šāda veida pasūtījumu!

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .