Pirmais seminārs- ievads

Esmu nolēmis ar Jums padalīties pirmajā manis izveidotajā semināra tēmu aprakstā- lai plašāk pieejams, to publicēju!

Ko der zināt, pirms izvēlamies sev akmeni?

 

 Litoterapija:

            Litoterapija- cēlies no sengrieķu vārda „Lithos”, kas nozīmē „akmens” un „terapia”- kas atbilstoši nozīmē, novirzienu uz cilvēka stāvokļa ietekmēšanu. Litoterapija ir akmens terapija, kura balstīta, lai ietekmētu tiešā veidā cilvēku!

            Litoterapiju var uzskatīt, kā vienu no ortodoksālām dziedniecības nozarēm, kas senatnē tika izmantota visnotaļ īpašos gadījumos- kā viena no pēdējām metodēm, ar kurām ietekmēt cilvēka stāvokli- saprotams, minerāli, vēl jo vairāk dārgakmeņi nebija pieejami visiem cilvēkiem- gan ģeogrāfisku, gan finansiālu aspektu dēļ.

            Litoterapija nav, kā kļūdaini uzskata, dziedniecība izmantojot kristālus, tā sevī ietver plašu minerālu terapiju klāstu- smilšu terapija, mālu terapija, alu terapija, sāls terapijas veidi, mineralizēto ūdens terapija, metālu terapija, karsto akmeņu masāžas, juvelierizstrādājumi, dažāda veida meditācijas ar akmeņiem, dažāda kristālu terapija un daudz citas terapijas- kurās vien varat sastapt minerālus tiešā veidā. Tas viss tad arī ir Litoterapija un nav nozīmes gadu skaitļiem vai vēstures datiem par šo zinātni.

            Litoterapija ir sastopama arī citās mācībās, kuras tieši nav saistītas ar minerālo pasauli, kā astroloģija, reiki, dažas maģijas nozares u.c.

            Saprotams, ka Litoterapija nav cieta un nemainīga zinātne, kura balstās uz konkrētām dogmām un aksiomām- tā nebeidz savu attīstības ceļu un vēl aiz vien viss notiek, pasaule mainās, cilvēki arī!

 

Minerālu terapijas fundamentālā vērtība:

            Sākotnēji, ir jāsaprot, ka minerālu terapija nav universāls līdzeklis pret visām kaitēm un stāvokļiem, bet gan tikai palīglīdzeklis, sava stāvokļa sakārtošanai. Ar minerālu terapiju, nebūtu vēlams aizstāt ārsta apmeklējumu vai ārstēt kādas smagas veselības problēmas- paļaujoties tikai uz minerālu iedarbību vien!

            Minerāls strādās, kā kompensators, kurš informatīvi radīs nepieciešamo stāvokli organismā un dvēselē, lai radītu nepieciešamās izmaiņas, attiecīgi- ir jāveido maksimāli daudz apstākļu, kas virzīti uz atlabšanu!

            Ko nereti cilvēki aizmirst, uzsākot kādas noteiktas terapijas- neviens no minerāliem nepielāgos cilvēka veselību, kaitējošiem apstākļiem. Tas var radīt tendenci, no kaitīgiem apstākļiem izvairīties, taču pašam ar nāksies strādāt. Kā, piemērs, ārstēt aknu, turpinot lietot alkoholu- cerībā, ka izvēlētā metode izdarīs tā, ka akna necietīs no alkohola ietekmes.

            Tā tad rezumējot, ir jāsaprot, ka minerāli ir tikai konkrētas informācijas nesēji, kuri spēj, darbojoties savā nodabā, ierezonēt cilvēku nepieciešamajā stāvoklī. Veidojas mijiedarbība starp cilvēku un minerālu, kuru var saukt arī par rezonatoru.

 

Misticisms minerālu pasaulē:

            Litoterapijā, nav nekā mistiska, bet gan pilnībā izskaidrojamas lietas un parādības, kuras nereti spēj izskaidrot cilvēks, kurš saprot, skolā mācīto ķīmijas un fizikas vielu.

            Misticismu nereti pievieno minerāliem tirgotāji, un nereti arī no šiem tirgotājiem informāciju sasmēlušies „garīgo ceļu” gājēji- kuri nav izglītojušies par minerāliem, taču vēlas uz tiem nopelnīt vai kā savādāk gūt labumu! Nereti mistiskā informācija pārtrauc jautājumu straumes un atbrīvo no precīzākiem paskaidrojumiem, kurus cilvēks neesot konkrētās nozares pārstāvis nespēj izskaidrot- tad ir iespēja minēt ko neizprotamu, kas neprasīs paskaidrojumus.

Savā praksē sastopos bieži ar apgalvojumiem, kam neseko paskaidrojumi, un tad kad rodas jautājumi- atbilžu nav.

Diemžēl arī litoterapija nav izņēmums starp nozarēm, kurās var darboties arī blēži, sliņķi un neizglītoti cilvēki.

Litoterapija nav nozare, kurā būtu kas mistisks, viss ir loģisks un zinātnē sen jau pierādīts, atliek tikai vēlēties un šīs zināšanas kļūst pieejamas- atmetot vēlmi, zem misticisma noslēpt savu nevēlēšanos zināt!

 

Literatūra un tās pielietojums:

            Litoterapija vairs nav tā tēma, par kuru būtu sarežģīti iegūt informāciju, ir plaši pieejama informācija gan iespiedu darbu veidā, gan virtuālajā vidē- kas pēc satura parasti kopē viens otru un informācija ir vienveidīga- parasti rodas doma par informācijas pareizību, ja reiz dublējas, taču īstenībā to sauc par informācijas nabadzību.

            Noderīgas literatūras kā tādas nav- jo reti kurš raksta no sevis un reti kurš spēj pārbaudīt minerāla ietekmi uz cilvēka- var paņemt kristāla gabaliņu panēsāt un noteikt, kā tas iedarbojas uz konkrētu cilvēku, taču objektīviem pētījumiem, būtu šādi kristāliņa gabaliņi jāiedod vismaz 100 cilvēkiem, pēc tam apkopojot iegūto pieredzi. Taču šādas informācijas nav, var atrast kādas konkrētas personas pieredzi uz sevi, var atrast leģendas, kuras, manuprāt, ir radītas pateicoties klejojošajiem tirgotājiem.

            Lasot jeb kuru informāciju par Litoterapiju ir, jābūt visnotaļ skeptiskam un jāskatās uz iegūstamo informāciju analizējoši! Apzinoties, ka par Litoterapiju grāmatas, mūsdienās, raksta visi kam nav slinkums.

            Ārsti, mehāniķi, elektriķi un visi, kas šo nozari ir izvēlējušies par savu hobiju, taču, ko teiktu par variantu, ja es kā litoterapeits sāktu rakstīt grāmatas par farmokoloģiju, vai mehāniku pēc savām domām un izjūtām? Taču par litoterapiju raksta, kas vien vēlās! Tāpēc, esam uzmanīgi un analizējam iegūto informāciju- iegūstot to no maksimāli daudz dažādiem informācijas avotiem.


Mazliet ģeogrāfijas:

            Katrs minerālais materiāls tiek iegūts savā vietā, un tam būs savi rakstura lielumi, tas būs ar savām īpatnībām. Piemēram, malahīts, kuru agrāk ieguva Urālā nebūs tas pats, kas pašlaik iegūtais malahīts Āfrikā. Radīsies jautājums, kāpēc? Un pamatoti!

            Mūsu senči, vienmēr turējās pie tā, ka vislabākais mums ir tas, kas aug mūsu zemē un tik tiešām tā arī ir! Zinātnieki jau sen pierādīja, ka zemes ziemeļu puslodē, laižot ūdeni, ārā, no vannas tas griežas pulksteņa rādītāja virzienā, taču zemes dienvidu puslodē tas griežas pretēji pulksteņu rādītāja virzienam. Šī vienkāršā parādība, parāda plūsmu virzienus. Attiecīgi ir jāsaprot, ka Urālos atrasts malahīts (kuru pašlaik tirgū vairs nav iespējas sastapt- Krievija ir atstājusi raktuves savā īpašumā un pat aizliegusi no turienes iegūt malahītu, taču raktuves vairs neizstrādā), šiem vienādas klases akmeņiem, būs pretēji vērstas plūsmas.

            Es personīgi iesaku akmeņus izvēlēties, pēc iespējas tuvāk savai dzimšanas vietai- vai vietai no kurienes nākusi dzimta- gadījumos, kad kāds ir aizbraucis peļņā- jāskatās pēc dzimtenes. Šāds akmens būs viss harmoniskākais un efektīvākais ar mūsu pašu dabīgo lauka polaritāti! Ja dzimtajā pusē akmeņu nav, tad ieteicams ņemt uz pasaules kartes apskatīties starp kādām paralēlēm atrodas dzimtene, un izvēlēties akmeni, kurš iegūts no jeb kuras valsts, kas atrodas starp šīm pašām paralēlēm, kurām dzimtene! Protams, vēlams arī lūkoties, pēc līmeņa virs jūras līmeņa.

            Akmeņi, kuri ir iegūti no augstienes, kalnainas vietas būs daudz aktīvāki, par tāda paša tipa akmeņiem, kuri ir iegūti ieplakās. Tas ir saistīts ar informatīvā lauka specifiku, kurš atrodas ap zemeslodi.

            Ģeologi, Latvijas teritorijā ir atraduši pirītu (ne lielu kristālu veidos), rozā un balto kvarcu, ahātu, hematītu un almandīnu- kā ieslēgumus lieliem laukakmeņiem un, protams, neaizmirsīsim mūsu dzintaru.

 

Viena nosaukuma akmeņi:

Interesanti ir parādība, kad viena veida akmens spēj radīt dažādas iedarbības uz cilvēku- ņemsim par piemēru, kalna kristālu, tas var būt pilnīgi tīrs, taču tas var būt arī dūmakains. Un šie akmeņi kaut arī viena nosaukuma iedarbosies pilnīgi dažādi, lai neiedziļinātos sarežģītos skaidrojumos, es paskaidrošu līdzībās- no dažādām sastāvdaļām var izveidot mīklu- taču vai šī mīkla derēs gan raušiem, gan pelmeņu taisīšanai? Sastāvdaļas būs vienādas, taču atšķirsies proporcijas- tieši tāpat arī ir ar akmeņiem. Tie var būt viena nosaukuma, taču to sastāvā var atšķirties tajā esošo vielu attiecība.

            Šeit būtu jābūt uzmanīgiem, ja vēlaties vadīties pēc grāmatām un pieņemt vispārīgus akmens aprakstus, vēl ļaunāk, ja vēlaties akmeni pieņemt pēc savas horoskopu zīmes (kas norāda tikai Saules stāvokli, astroloģiskajā kartē).

 

Minerālu ķīmiskais sastāvs:

            Litoterapijā nereti valda tādas baumas, ka šajā zinātnē netiek ņemts vērā, akmens ķīmiskais sastāvs, taču to skatās pēc kaut kādām mistiskām īpašībām un tikai. Ja reiz esmu sācis tādu sava veida uzskaitījumu, tad pie viena salauzīsim arī šo stereotipu. Akmens ķīmiskais sastāvs ir svarīgs, pirms lemt par akmens iegādi, tieši tāpat kā tā cietība un blīvums:

 1. ķīmiskais sastāvs liecina par akmens pielietošanas profila iespējamību- jo vienkāršāka ķīmiskā formula, jo plašāk pielietojams būs akmens;
 2. akmens cietība liecina par akmens iespējamo jaudu- jo cietāki akmeņi, jo to darbības frekvence ir augstāka;
 3. akmens blīvums liecina par akmens informācijas uzkrāšanas iespējamību un apjomu- nepieciešams mazāka izmēra akmens pilnvērtīgai iedarbībai.

Tieši šāda iemesla dēļ, tik bieži litoterapijā tiek izmantoti tieši kvarci, to vienkāršās ķīmiskās formulas dēļ. Protams, arī cena kvarciem ir daudz pievilcīgāka- īpaši ja izvēlamies liela izmēra materiālus darbam.

            Būtībā ķīmiskā formula parāda, atomu saturu molekulā- attiecīgi, kā sen fizika ir pierādījusi, jeb kuram atomam ir savs potenciāls, attiecīgi arī tam ir savs vibrāciju diapazons- frekvence. Tā tad paskatoties uz akmens ķīmisko formulu ir iespējams iegūt atomu frekvenciālo summu- kas tad arī liecinās par akmens darbības lauku:

 • jo vienkāršāka formula, jo plašāka profila akmens iedarbība iespējama- piemēram, kvarcs;
 • jo sarežģītāka akmens ķīmiskā formula, jo šaurāka profila iedarbība no tā būs gaidāma- taču parasti augstākos slāņos vērsta, piemēram, kianīts;

 

Minerālu iedarbības pamatveidi:

  1. rada interesi/ pievērš uzmanību- tā ir viena no visvienkāršākajām aizsardzības formā, kā akmens spēj aizsargāt savu saimnieku. Akmens novērš uzmanību, neļaujot uzbrucējam vērst visu uzmanību uz Jums!
  2. krāsa un izskats- kalnu kristāls un dūmakainais kvarcs būtībā aug vienādi, un to struktūras ir tuvu līdzīgas, taču tiem ir dažādas ietekmes spējas, tieši šīs nelielās augšanas īpatnības dēļ, kas lika kalna kristālam pārvērsties par dūmakaino kvarcu. Kvarci ir stieptas formas kristāli, kas būtībā tiecas uz augšu pret debesīm, bet tai pašā laikā pirīts ir kubiskas formas un piezemēts, tad ja kvarca kristāls dos vairāk prāta izaugsmi, tad tai pašā laikā kvarcs vairāk piezemēs un palīdzēs sasniegt veiksmi uz zemes- materiālā dzīvē.
  3. lauka iedarbība- lieti, noder pameklēt internetā tēmu par Tursiona laukiem, šobrīd šo teoriju nemēģināšu izskaidrot, jo tur vajag labas fiziķa dotības, lai to izstāstītu saprotami.

Iepriekš runājām par tādu tēmu kā minerālu ķīmiskais sastāvs, tad arī šī ir tā tēma, kura ietekmē lauku, atkarībā no ķīmiskā sastāva molekulās esošo atomu frekvenciālās summas.

 

            Ir dažādi faktori, kas tiešā veidā ietekmē mūsu uztveri pret minerālu darbību- jo mēs esam atvērtāki, jo vairāk ir iespēja sajust akmeni, jo vairāk bloku, jo mazāk izjūtam akmens darbību. Attiecīgi tad sākotnēji mūs ietekmē kultūra, kurā mēs augam, pārtika, dzīves uztvere u.c. Neatkarīgi akmens iedarbība būs jeb kurā gadījumā, taču ir jautājums, cik ilgā laikā mēs spējam ar to nodibināt savstarpējo saiti. Ja mūsu uztvere ir piesārņota, tad mūsu dabīgā pretestība neļaus akmenim tik viegli ietekmēt mūsu biolauku- drīzāk rosinās mūsu organisma iekšējo cīņu, pret svešu organismu, kurš mēģina ielauzties mūsu laukā!

           

Minerālu enerģētiskā funkcionalitāte (sievišķs/ vīrišķs):

            Litoterapijā, kā arī daudzās mācībās pieņemts akmeņus pieskaitīt Iņ (sievišķā) un Jaņ (vīrišķā) funkcionalitātes īpatnībā, būtībā atšķirība ir vienkārša- Iņ piederības minerāli ir uz sevi uzņemoši, Jaņ minerāli ir no sevis atdodoši- pretēji vērstas funkcionalitātes.

            Pēc akmens būtības nav iespējama šāda parādība, kad akmens ir tikai ar Iņ vai Jaņ piederību, tas vienmēr darbosies proporcijās, vienam akmenim būs tendence vairāk ņemoša, kā dodoša, citam vairāk dodoša kā ņemoša, maksimālā proporcija jeb kurā gadījumā nepārsniegs 30/70, tādas situācijas kad akmenim, tendence pārsniegs norādīto sakarību ir praktiski neiespējama, situācijas kad būs kaut 20/80 minerālu pasaulē neeksistē- vismaz man nav nācies saskarties.

            Un šī atkarība attiecas ne tikai uz minerāliem- tā ir sastopama dabā ik uz soļa.

 

Cilvēku tipi:

            Izvēloties minerālu, vienmēr jāņem vērā cilvēka tips, var izšķirt divas pamata kategorijas, vienus es saucu par Radošiem, otrus es saucu par Patērējošiem.

            Patērējošie cilvēki ir tādi cilvēki, kuri strādā pamatā grupās un spēj ražot dažādas noderīgas lietas, šī tipa cilvēki var pēc plāna strādāt pie konveijera, lielisks piemērs ir šuvēji, ēdināšanas iestāžu strādnieki. Šos cilvēkus, kā likums vienmēr kāds vada. Enerģētikas plūsma šiem cilvēkiem ir sakārtota no kājām virzienā uz galvu, pirmā čakra atrodas, starp kājām. Šie cilvēki izmanto pasīvu sportu un labprāt piekopj jogu, meditāciju, kad dibenu (pirmo čakru) var novietot pie zemes un sazemēties. Un būtībā nav radīšanas funkciju!

            Radošie cilvēki ir tādi cilvēki, kuri aktīvi spēj strādāt vienatnē, vadīt lielākas cilvēku grupas, risināt lielu uzņēmumu problēmas. Šie cilvēki vienmēr ir vadošos amatos- skolotāji, lektori, mākslinieki. Sportu parasti izvēlas aktīvu- šim tipam sazemēšanās, kā tāda nav nepieciešama. Enerģijas plūdums no galvas uz kājām, klāt ierastai 7 čakru sistēmai, klāt nāk vēl divi pāri ar enerģētiskiem centriem/ čakrām- viens paris uz ceļiem, viens uz pēdām.

            Ir jāsaprot, ka neviens ne otrs tips nav labāks vai sliktāks, tā vienkārši daba ir iekārtojusi un viss!

            Šī parādība jāņem vērā, lai nenodarītu kaitējumu šo cilvēku dabīgajai enerģijas plūsmai. Jo enerģētiskie centri/ čakras skaitās pretēji.

            Patērējošā tipa cilvēkiem:

·         Saknes centrs- sarkans;

·         Sakrālais centrs- oranžs;

·         Saules pinuma centrs- dzeltens;

·         Sirds centrs zaļš;

·         Kakla centrs- debesu zils;

·         Trešās acs centrs- indigo zils;

·         Kroņa centrs- tumši zili violets;

 

Radoša tipa cilvēkiem:

·         Kroņa centrs- kristāliski balts;

·         Trešās acs centrs- ietver sevī visu krāsu spektru;

·         Kakla centrs- pelēks;

·         Sirds centrs- rozā;

·         Saules pinuma centrs- zeltīts;

·         Sakrālais centrs- oranži sarkans;

·         Saknes centrs- melns;

·         Ceļu centrs- tumši sarkans;

·         Pēdu centrs- melns;

 

Šo parādību nepieciešams ievērot, ja kādreiz darbosieties ar kādu cilvēku, kuram izteikti ir kāda no šīm parādībām- varu atzīt godīgi, tad ikdienā pamatā ir patērējošā tipa cilvēki!

 

Minerālu izvēles iespējas:

            Visnekļūdīgāk vienmēr strādā iespēju minerālu sev izvēlēties pēc iekšējām izjūtām, balstoties uz to, kurš „akmens” no visiem visvairāk uzrunā, kurš akmens spēj radīt interesi. Par sliktu nenāks par šo akmeni palasīt pieejamo informāciju (nereti tirgotāji piedāvā uz vietas ielūkoties arī grāmatās), un padomāt, kamdēļ šis akmens varēja Jūs visticamāk uzrunāt- kamdēļ tieši šajā dzīves posmā un laikā. Šī metode ir pati uzticamākā un nekļūdīgākā.

            Svarīgi ir nemaldināt sevi, ar savu horoskopa zīmi un akmens atbilstību tai- nereti cilvēki minerālu izvēlas balstoties uz šiem datiem, sev nederīgus akmeņus, kuri var pat mazliet kaitēt- tādā ziņā, kā pastiprināt konkrētas jau esošas tendences, kuras jau dabīgā veidā ir par stipru.

            Otra metode, kuru nereti izvēlas litoterapeiti, ir svārstiņa metode. To biežāk izmanto izvēloties minerālu, kādai citai personai, taču var pielietot arī sev. Svārstiņa darbības principus es pieņemu, ka internetā ir iespējams atrast lērums un mūsdienās tas vairāk nav nekas īpašs un nesaprotams.

            

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .