Talismani un amuleti


Šajā rakstā apskatīsim, ko nozīmē tādi nosaukumi kā talismans un amulets, kārtējo reiz izskaužot vienu no tirgotāju radītajām leģendām, kuri izmanto cilvēku nezināšanu, lai uz to nopelnītu naudu.

Abi šie priekšmeti, ir zināmi izsens dažādās kultūrās un nereti tiem ir arī citi nosaukumi. Talismani un amuleti būtībā ir viens no senākiem priekšmetiem, kuri tiek izmantoti arī mūsdienās dažādu mērķu sasniegšanai- tie arī ir liecinieki vēstures gaitai.

Sākotnēji aprakstīšu talismanu, tad amuletu un tad rezumēsim iegūto informāciju, ko esam ieguvuši!

Talismans var būt jeb kurš priekšmets, kurš cilvēkam saistās ar kādu noteiktu īpašību, nereti cilvēks maciņā atstāj vienu monētiņu naudas piesaistīšanai, vai ievieto tajā karpas zvīņas, vai salvetītē ietin maizes gabaliņu, pienaglo pie namdurvīm pakavu, nēsā kabatā pludmalē atrastu akmenīti ar caurumiņu un citi priekšmeti! Cilvēks pamatojoties uz kādu noteiktu, sev zināmu leģendu izvēlas priekšmetu, kuram piešķir noteiktu enerģētisku vērtību un attiecīgi šis priekšmets kļūst cilvēkam par talismanu. Talismans strādā vairāk, kā tāds motivātors, kam cilvēks velta savu ticību un enerģiju, rezultātā piesaistot sev konkrētas lietas/ apstākļus. Par talismanu var kļūt pilnīgi jeb kas, ko cilvēks pats izvēlas- sākot no nejauši atrastas smilgas, beidzot ar konkrētas formas akmeņiem.

Amulets jau ir sarežģītākas struktūras priekšmets, kurš tiek veidots apzinoties tā vērtību. Amulets vienmēr un ne kā savādāk, tiek izgatavots konkrētam cilvēkam, konkrētam uzdevumam. Amulets vienmēr tiek izgatavots izmantojot konkrētus- dabīgas izcelsmes materiālus, kur katram materiālam ir sava nozīme. Tas tiek gatavot parasti ievērojot Mēness kalendāru, retāk Saules ritmu. Tā izgatavošanai pamatojums ir konkrētas tradīcijas un kārtība. Būtībā amulets jeb kurš tiek programmēts/ vārdots un tam tiek piešķirts konkrēts vibrāciju ritms. Nonākot pie saimnieka, tas parasti, tiek slēpts un par tā esamību zina, tikai tā īpašnieks- tāpēc nereti amuleti tiek turēti pat, karināti kaklā ievietoti speciālos lina maisiņos. Amuleti var saturēt konkrētas zīmes uz tā, taču arī tām būs konkrēta secība un izvietojums. Amuletus parasti veido tradīciju pārzinoši cilvēki, un nereti viena amuleta izgatavošana var aizņemt, sākot no pāris dienām, līdz pat vairākiem mēnešiem.

Un tagad izdarīsim secinājumus! Nereti tirgotāji tirgo amuletus, kas it kā veiks kādu maģisku darbību un nesīs cilvēkam labklājību- tie nestrādās praktiski 100% gadījumā, iespējams, darbosies kā talismani, kuros Jūs ieguldīsiet savu domas spēku! Taču būtībā- tad nav nepieciešama protēze, ja reiz paši spējat virzīt pareizi savu domu! Amuletus nekad nebūs iespējams iegādāties masu pārdošanā- tie ir unikāli veidojumi, kuri nevar tikt izveidoti derīgi visiem. Tāpēc būsim, lūdzu, uzmanīgi, pirms ko iegādājamies un apzināmies to vērtību.

Ir atsevišķa ne talismanu, ne amuletu grupa- kā, piemēram, baznīcas krustiņi, ikonas, Nameja pīne un vēl dažādi priekšmeti, kuri saistās ar kultūru un masu ticību tieši šiem priekšmetiem- attiecīgi, tiem tiek radīts pastiprināts enerģētiskais fons no cilvēku ticības un tie strādās savādāk. Protams, šiem priekšmetiem svarīgi ir to aktualitāte- piemēram, Nameja pīne, pamazām zaudē savu spēku, tikai tāpēc, ka pašreiz aizvien retāk un retāk tiek izmantota, kā simbols!

Kāds sakars šim rakstam ar akmeņiem- būtībā akmens var būt gan talismans, gan amulets- svarīgi ir ievērot atšķirību, kā tas tiek sagatavots Jūsu lietošanai.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .