Almandīns


Akmens īpašības

Nosaukums ir cēlies no vietas nosaukuma- Alabanda! Šis akmens vēl ir sastopams ar nosaukumu sīru-amsku granāts, karbunkuls, karfukelšteins, alabndas rubīns, Sibīrijas granāts, Ceilonas granāts, austrumu granāts, bečeta, antraks, falums.

Almandīns ir dzelzs- alumīnija granāts. Tā krāsa var būt dažāda- violeti sarkana, sarkana, ķiršu krāsas, oranža un melna. Atspīdums stiklains.

Cietība 7,5 pēc Mosa skalas; blīvums 4,3 g/cm3.

Pamata ieguves vietas: Šrilanka, Indija, Brazīlija, ASV, Kanāda, Austrija, Japāna, Madagaskara, Tanzānija, Zambija, Karēlija, Austrumu Sibīrija, Somija.

Ārstnieciskās īpašības

Indijas medicīnā almandīns tiek uzskatīts, par akmeni, ar kura palīdzību iespējams sakārtot vielmaiņu, izārstēties no frigiditātes un impotences, akmens, kurš spēj paaugstināt seksuālo enerģiju.

Litoterapeiti min, ka almandīns palīdz dziedēt brūces (tai skaitā atrofiskās čūlas, ekzēmu un alerģiskus izsitumus). Minerāls labi palīdz arī pie sirds asinsvadu problēmām un paaugstina kopējo imunitāti.

Maģiskās īpašības

Senatnē uzskatīja, ja ceļojumā paņemt līdzi almandīnu, tad tas aizsargāja no dažāda veida nelaimēm- no saslimšanas līdz vardarbībai. Ticēja, ka šis akmens palīdz samazināt dzemdību sāpes un dāvā savam saimniekam dzīvības enerģiju. Eiropā vēl mūsdienās, almandīns tiek uzskatīts par uzticības un stabilitātes simbolu. Daudzās tautās šis akmens ir jautrības, prieka un izklaides akmens.

Astrologi ir pārliecināti, ka ilglaicīga šī akmens nesēšana savā īpašniekā var radīt vieglprātību, naivumu un bezatbildību, tāpēc to iesaka lietot tikai konkrētās situācijās- tālos pārbraucienos, ballēs, karnevālos un maskarādēs.

Nolemjot darīt ko svarīgu un nopietnu, šo akmeni ieteicams ir novietot pēc iespējas tālāk no Jums, piemēram, noslēpt to kastītē savādāk šis akmens neļaus koncentrēties un radīs jestru noskaņojumu.

Talismani un amuleti

Almandīns, kā talismans palīdz savam saimniekam vieglāk pārdzīvot nepatikšanas, šķiršanos, materiālus zaudējumus un fiziskas saslimšanas. To ieteicams nēsāt nobriedušiem cilvēkiem, uzņēmējiem un cilvēkiem, kuri bieži atrodas ceļā!

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .